Кумедні історії про веселого бешкетника Філіпека та його друзів розсмішать як дітей, так і дорослих. Вони побачать світ його очима — очима «дуже чемної, розважливої та розумної не на свої роки дитини», як він каже про себе. Родзинка письменниці — здатність у яскравій манері та з витонченим гумором розкривати злободенні теми, цікаві дітлахам, та навіть змушувати батьків переосмислювати власну поведінку.
Українська народна казка із захопливим детективним сюжетом, карколомними утечами і переслідуваннями та "щасливим" ): завершенням. Живуть собі дід та баба у яких немає дітей. Дід просить бабу спекти хліба. Баба всі залишки борошна, які є в домі, місить тісто, випікає колобка і ставить на вікно ...
Чому діти так люблять казки? Напевне, тому, що вони захоплюють малечу своїм чарівним світом, незвичайними героями і невмирущою вірою в перемогу добра. Саме такі казки написав Іван Франко. Автор не тільки розважає своїх маленьких читачів, але й ненав’язливо, непомітно повчає їх. Герої казок Франка — тварини, і за вигадкою письменника криється справжня життєва правда: жити чесно, не кривдити слабких, поважати старих
Добрі, повчальні і цікаві казки збірки особливо припадуть до душі маленьким читачкам. Якщо вони ще сумніваються в існуванні чаклунства, то героїні цих захоплюючих оповідань поправлять ситуацію. Феї, як і звичайні дівчинки, бувають ніжними і рішучими, задумливими і навіть трохи упертим, але обов'язково милими і чуйними. Це історії про пригоди фей, пошук себе, подолання страхів та здійснення мрій, а також про природні явища, тварин, птахів, квіти.
Що нам відомо про Донбас? Промисловий район, багатство й бідність, шахти й терикони, чорне золото й чорні від вугільного пилу гірняки, біла сіль та білі посмішки донеччан... Хто розбере, що тут правда, що — вигадка? Тепер ти сам можеш це зробити. У цій книжці ми зібрали казки та легенди Донбасу, і водночас — основну інформацію про історію, культуру та життя в цьому регіоні від давнини і до сьогодні.
Малий. Сонечко казало правду - В. Артамонова Особливе місце у творчості В. Артамонової відведено дітям. Адже душа дитини найбільш вразлива перед цим жорстоким світом. Багато творів присвячує письменниця дитинству, щоб воно не очерствіло, вірило у справедливість, зберегло на все життя любов до всього живого, до Батьківщини, до праці. Її оповідання для дітей «Колючий м’ячик», «Малий», поезії та ін. користувалися особливою увагою малих читачів.
Збірки дитячих віршів від української поетеси, прозаїка та драматурга Любові Забашти: "Зимове", "Зубри і олень", "Осінній дуб", "Снігуронька", "Шишкарі", "Берізонька", "Вербичка", "Кленове листя", "По гриби"; "Яблунька", "Веснянка", "Лелеки", "Про журавликів", "Дощик і веселка", "Санки", "Зіроньки", "В полі", "Жайвір", "Волошки" та інші.
Надзвичайно красиві і поетичні легенди-розповіді про красу рідної природи, трепетну любов до кожної стеблинки, про рідкісні та маловідомі рослини, написані нащадком давнього роду травників Матяшів - Леонідом Павленком.
До дитячої книжки російського поета Вадима Земного «Метелики-веселики ("Знакомые насекомые") ввійшли вірші про комах, з якими діти зустрічаються влітку на природі: в лісі чи полі. Читаючи віршики, можна дізнатися, яку користь або шкоду приносить та чи інша комашка. Кольорові ілюстрації від відомої художниці дитячих видань - Софії Іпатьєвої.